http://aharimiz.arzublog.com/uploads/aharimiz/Samad-aliakbarzadeh-ahari-3-500x300.jpg

لطفاً در ابتدا خودتان را برای مخاطبان معرفی کنید؟

بنده صمد علی‌اکبرزاده اهری در سال ۱۳۳۲ در شهر اهر متولد شده‌ام، پس از پایان تحصیلات مدت چهل سال است در عرصه نظارت و اجرای پروژه‌های عمرانی فعالیت داشته و در نخستین پروژه‌های منطقه که شرح آن گفته شد نقش داشته‌ام و سابقه عضویت در دوره دوم شورای اسلامی شهر اهر و ریاست را نیز دارم.

حضرت‌عالی با چه هدفی به عرصه پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر اهر وارد شده‌اید؟

صمد علی‌اکبرزاده اهری: هدفم از ورود به عرصه انتخابات شورا ضمن ایجاد اتحاد و اتفاق همشهریان، درصدد اینم که در زادگاهم بتوانم اعتمادی ایجاد کنم از تا در سایه آن تمام پتانسیل اهری‌های مقیم و غیر مقیم این شهرستان در جهت آبادانی و پیشرفت منطقه بهره برم، تاکنون نیز در طول زندگی‌ام تجربه کرده‌ام که در صورت وفاق همشهریان اکثر مسائل و مشکلات حل و فصل می‌شود.

در این راستا طبیعی است از فکر و اندیشه صاحبان تفکر و قلم نیز استفاده خواهم کرد و سعی دارم با ایجاد مسیر و بستر لازم فضا را برای پیشرفت عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و … در حد اختیارات شورا فراهم نمایم.

هر که را مهر وطن در دل نباشد کافر است، این شعر را مثال زدم تا در یک جمله کوتاه هدفم را بگویم، به خاطر عشق و دینی که به زادگاه آبا و اجداد دارم در انتخابات شرکت کرده‌ام، در گذشته معتمدان، ریش‌سفیدان، پدران و مادران ما شهر اهر را با کمترین امکانات اداره می‌کردند و الگویی مناسب برای ما بودند و اکنون نیز وظیفه‌داریم با رفع مشکلات موجود و ایجاد زیرساخت‌هایی در خور شان برای نسل آینده بکوشیم.


با توجه به اینکه ۹۶ از نامزدهای شورای اسلامی شهر اهر تأیید صلاحیت شده بودند و اخیراً شش نفر از نامزدها انصراف خود را اعلام کردند در حال حاضر وضعیت انتخابات شورای شهر اهر را چگونه می‌بینید؟

صمد علی‌اکبرزاده اهری: کسی که به شرکت در انتخابات شورای اسلامی شهر اهر نامزد شده و آبرو و حیثیت خود را در معرض دید عموم قرار می‌دهد قطعاً یک امتحان بزرگ و ایثارگری است و امثال بنده که سنی از ما گذشته و سال‌هاست در این شهر ساکن و با مشکلات و مسائل آن آشناییم در این خصوص بیشتر احساس مسئولیت کرده و علاقه‌مندیم فضا را برای سکونت فرزندانمان مناسب و آباد نماییم، مردم نیز خود بینش کافی دارند و انشاالله آنچه که خیر و صلاح است همان شود، دور از تعصبات بی‌دلیل و فقط با اندیشه آبادی منطقه انشالله نتایج خوبی حاصل شود.

با توجه به حواشی اعضای دوره چهارم شورای اسلامی شهر اهر، آیا به نظر شما این حواشی به موقعیت شورا و شهر اهر لطمه می‌زند یا خیر؟

صمد علی‌اکبرزاده اهری: متأسفانه همین حواشی است که به موقعیت شورا لطمه می‌زند، امید به‌حق دارم که چه بنده انتخاب شوم یا نشوم دوره پنجم شورا با عبرت گرفتن از گذشته به آن سمت نرود.

هر اقدام شورا که در جهت منافع عموم و شهر نباشد آسیب جدی به شهر اهر وارد می‌کند و زیان آن متوجه شهر اهر و مردم آن می‌شود، امیدوارم دوره پنجم شورای اسلامی شهر اهر فارغ از هرگونه حواشی و تنش باشد و منافع عموم در آن به منافع اشخاص ترجیح داده شده و اعاده حیثیتی از این نهاد مردم محور به عمل آید.

برای حفظ جایگاه شورای اسلامی شهر اهر چه راهکاری به انتخاب شوندگان پیشنهاد می‌کنید؟

صمد علی‌اکبرزاده اهری: به نظر بنده بایستی بزرگان و نخبگان شهر نسبت به قضایا بی‌تفاوت نبوده از اشخاصی کارآمد دعوت نمایند تا به‌عنوان کاندیدایی لایق معرفی شوند و مردم نیز با مشارکت گسترده و انتخاب اصلح به‌تدریج مسیر امور را به اصلاح برند.

وظیفه اصلی شورا، شورای شهر است نه شورای شهرداری، شورا در مسائل فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، عمرانی و سایر محورها می‌تواند نقش مؤثری ایفاء کند و اگر شورای بخواهد شهر را آباد کند می‌تواند با نماینده‌ای دلسوز و باتجربه و فرماندار و سایر روسا و مسئولین ادارات شهر همکاری مستمری داشته و مردم نیز در ارتباط تنگاتنگ با شورا از همفکری و تجربه و سرمایه‌های خود برای ساخت و توسعه شهر استفاده کنند و به اعتقاد بنده مردم برای مسئولین بزرگ‌ترین پشتوانه هستند و مخصوصاً مردم اهر که بزرگوار، قانع و دلسوز هستند که اگر شورا با این مردم تعامل محبت‌آمیز داشته و ارزش شایسته را بدهند، مردم آماده همکاری و پشتیبانی از شورا می‌شوند.


متأسفانه در سطح استان خبرهایی از فساد شورا به گوش می‌رسید، راهکار حضرت‌عالی برای مقابله با فساد در شورای اسلامی شهر چیست؟

صمد علی‌اکبرزاده اهری: در رابطه مقابله با فساد، گزینش افراد نقش بسزایی دارد و اگر در ترکیب شورا تعدادی از ریش‌سفیدان و افراد مجرب وجود داشته باشد بعید می‌دانم که مجدداً شاهد حواشی و فساد در شورا باشیم، از طرفی مردم و مسئولین با نظارت و رهنمودهای خود می‌توانند شورا را به سمت درستی هدایت کنند، این نباشد که مردم بعد از انتخاب شورا و یا نماینده آن‌ها را رها کرده و منتظر چهار سال دیگر باشند تا کسی دیگر را انتخاب کنند و متأسفانه اغلب برای حل مسائل شخصی به شورا و نماینده مراجعه نمایند، در حالی که مسائل شهری مهم‌تر از مسائل شخصی است، اصولاً مردم بایستی از شورا گزارش عملکرد بخواهند و شورا باید بر اساس قوانین برای مردم گزارش عملکرد ارائه دهد و در جریان همین گزارشات اگر مشکلی هم وجود داشت قابل جبران خواهد بود.

سخن آخر؟

صمد علی‌اکبرزاده اهری: انشاالله مردم با اتحاد و انسجام در انتخابات ۲۹ اردیبهشت‌ماه شرکت کرده و انتخاب آگاهانه و درستی داشته باشند و نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت به خود در خصوص اتحاد و همبستگی خواهد بالید و این اتحاد موجبات دوری چشم طمع دشمنان را فراهم خواهد آورد اگر شورای قدرتمند و صاحب‌فکر و اندیشه و مردمی داشته باشیم که بتواند از ظرفیت‌های مردم استفاده کند قطعاً در شهر اهر شاهد تحول خوبی در حوزه‌های عمرانی، فرهنگی، اقتصادی خواهیم بود.

پنجشنبه 28 اردیبهشت 1396
بؤلوملر : انتخابات ,